Od 4. prosince 2023 (ne dříve) dojde k rozšíření zóny placeného stání F v oblasti od Tylovy ul. k Jižnímu předměstí a okolo Centrálního autobusového nádraží (CAN). Parkování bude zpoplatněné na území ohraničeném Klatovskou tř., Hálkovou a Korandovou ulicí, více západně též okolo CAN, jak ukazuje situační mapka v obrázku. Výše parkovného činí 10 korun za hodinu v pracovní dny od 7 do 19 hodin.

Rezidenti s trvalým pobytem v místě s parkovací zónou zaplatí za parkovací kartu 700 korun na rok. Parkovací karta pro podnikatele a právnické osoby stojí  7000,- Kč na rok. Informace o podmínkách pro získání nároku na parkovací kartu najdete v kategorii Parkovací karty. Karty na nových adresách budou k dostání na Zákaznickém centru PMDP na Denisově nábřeží 12, Plzeň a v eshopu Samoobsluha. Termín návštěvy centra lze sjednat v rezervačním systému Úřad bez čekání. V eshopu nenastavujte dřívější datum počátku platnosti karty nežli 4. prosinec 2023.
 
Parkovací zóna se buduje postupně. Zahrnuje úřední povolení a fyzické úpravy na komunikacích. Např. Bendova ulice prochází rekonstrukcí a zóna se sem bude dostávat se zpožděním. Pro řidiče však platí, že se řídí dopravním značením. Placené stání tedy určuje vždy dopravní značka. A to je ten okamžik k návštěvě Zákaznického centra či zaplacení parkovného pomocí parkomatu nebo mobilní aplikace. Při rozšíření zóny se cca v prvních dvou týdnech pracovníci PMDP a městské policie v ulicích nové zóny soustředí především na informování veřejnosti o režimu placeného parkování.
 
Zóna F se administrativně nachází na území Městského obvodu Plzeň 3, což je podstatné zejména pro místní obyvatele. Jeho úřad službu ohlašovny trvalého pobytu občanům poskytuje. Právě trvalý pobyt je pro nárok na parkovací kartu rezidenční podstatnou náležitostí a přihlásit se k němu mohou též nájemníci. Stanovisko pronajímatele to nevyžaduje.

24.11.2023