Záchytné parkoviště s kapacitou 163 stání leží mezi Centrálním autobusovým nádražím a Tylovou ulicí, poblíž výpadovky na Domažlice a Stříbro. Nabízí specifickou přestupní jízdenku.

Parkoviště funguje v systému Park & Ride (P+R), tedy zaparkuj a jeď. Jeho účelem je motivovat motoristy, aby při cestě do města odstavili vozidlo zde a dále pokračovali městskou hromadnou dopravou. A to kamkoli s přestupní jízdenkou MHD.

K tomu má přilákat i cena. Parkovné a jízdné činí dohromady pouhých 60,- Kč. Na přestupní jízdenku, kterou uživatel parkoviště P+R obdrží, je možné odjet třeba do práce a zase se z ní vrátit. Zkrátka nepřijdou ani držitelé standardního předplatného MHD pro dospělé.

Tito držitelé budou moci využít parkoviště za obdobných podmínek jako návštěvníci, avšak jim nebude účtováno jízdné ve výši 40,- Kč. Závorová technologie parkoviště rozpozná předplatní kupón na Plzeňské kartě (plastové) nebo ve Virtuální kartě (mobilní aplikaci).

Záchytné parkoviště P+R Náměstí Emila Škody usnadňuje svým uživatelům pohyb po Plzni. Dále mohou pokračovat městskou veřejnou dopravou v rozličných směrech. Na jízdenku lze přestupovat a zase se s ní vrátit zpět na parkoviště.

Související:
P+R Dobřanská. Zaparkuj a jeď MHD za 60 korun dle libosti


01.02.2023