Záchytné parkoviště s kapacitou 318 stání leží mezi hlavní výpadovkou na Klatovy a terminálem veřejné dopravy Bory v Dobřanské ulici v Plzni. Nabízí zbrusu novou přestupní jízdenku.

Parkoviště funguje v systému Park & Ride (P+R), tedy zaparkuj a jeď. Jeho účelem je motivovat motoristy, aby při cestě do Plzně odstavili vozidlo zde a dále do města pokračovali městskou hromadnou dopravou. A to kamkoli s přestupní jízdenkou MHD.

K tomu má přilákat i cena. Parkovné a jízdné činí dohromady pouhých 60,- Kč. Na přestupní jízdenku, kterou uživatel parkoviště P+R obdrží, je možné odjet třeba do práce a zase se z ní vrátit. Zkrátka nepřijdou ani držitelé standardního předplatného MHD pro dospělé.

Tito držitelé budou moci využít parkoviště za obdobných podmínek jako návštěvníci, avšak jim nebude účtováno jízdné ve výši 40,- Kč. Závorová technologie parkoviště rozpozná předplatní kupón na Plzeňské kartě (plastové) nebo ve Virtuální kartě (mobilní aplikaci).

Záchytné parkoviště P+R Dobřanská usnadňuje svým uživatelům pohyb po Plzni. Dále mohou pokračovat tramvajovou dopravou vedenou po vlastním tělese, případně některou z autobusových linek. S jízdenkou lze přestupovat a zase se s ní vrátit zpět na parkoviště.


28.06.2022