Od 1. srpna 2022 (ne dříve) dojde k rozšíření zóny placeného stání Petrohrad v městském obvodu Plzeň 2 - Slovany. Parkování bude zpoplatněné v celém území mezi ulicemi Lobezská, Železniční, Slovanská a Plzenecká, resp. Táborská. Výše parkovného se nemění a činí 10 korun za hodinu v pracovní dny od 7 do 19 hodin, maximálně 60 korun v daný den.

Rezidenti s trvalým pobytem v místě s parkovací zónou zaplatí za parkovací kartu 700 korun na rok. Parkovací karta pro podnikatele a právnické osoby stojí  7000,- Kč na rok. Informace o podmínkách pro získání nároku na parkovací kartu najdete v kategorii Parkovací karty. Karty na nových adresách budou k dostání nejdříve 1. srpna 2022. A to jak na Zákaznickém centru PMDP tak v Samoobsluze.
 
Parkovací zóna se rozšiřuje postupně. Zahrnuje projektovou přípravu, fyzické úpravy na komunikacích i úřední povolení. Pro řidiče však platí, že se řídí dopravním značením. Placené stání tedy určuje vždy dopravní značka. A to je teprve ten okamžik k návštěvě Zákaznického centra či zaplacení parkovného pomocí parkomatu nebo aplikace Park Simply. Při rozšíření zóny se cca v prvních dvou týdnech pracovníci PMDP a městské policie v ulicích Petrohradu soustředí především na informování veřejnosti o režimu placeného parkování.

25.07.2022