Změny v zónování komunikací s placeným parkováním od 1. října 2017. Držitelům karet se ty staré vymění za duplikát bezplatně

AKTUALIZOVÁNO 14. 9. 2017. Od 1. října 2017 dojde na základě změny Sazebníku parkovného, kterou město přijalo v létě tohoto roku, k úpravám v zónách placeného stání.  Na tomto místě se především seznamte s územními změnami. Na obrázku níže je patrné, že kromě úprav mezi parkovacími oblastmi přibude postupně také nová zóna s označením F.


Klepněte pro zobrazení v plné velikosti.

Zóna placeného stání F vznikne v první fázi v místech mezi sady Pětatřicátníků a Karlovou ulicí. Lidé z této lokality si budou moci po vzniku zóny (řidiči vznik zóny poznají podle dopravního značení na komunikaci u svého bydliště) požádat o vydání parkovací karty. Potenciální žadatelé by se měli především seznámit v kategorii Parkovací karty, jaké jsou podmínky pro vydání karty a připravit si doklady s sebou do zákaznického oddělení. Lokalita Na Jíkalce přibude až v příštím roce, to znamená, že obyvatelé z těchto míst nárok na parkovací kartu až do vzniku parkovací zóny v jejich bydlišti/sídle nemají.

Bezplatná výměna karty za duplikát

Zbystřit musejí také držitelé obou typů karet. Každý nynější držitel parkovací karty se přesvědčí na přiloženém situačním obrázku, zdali nebydlí/nesídlí v místě zasaženém změnou parkovací zóny. Osobám dotčeným touto změnou bude bezplatně vyměněna původní karta za duplikát s novým vyznačením zóny, a to na počkání v zákaznickém odd. v parkovacím domě Rychtářka, Truhlářská 5, Plzeň. Délka platnosti karty zůstane zachována dle původního originálu. Řidič na komunikaci pozná změnu zóny podle dopravního značení, kterým se řídí.

vytisknout stránku

↑ nahoru